Odzyskiwanie długów nigdy nie było tak proste! Korzyści, jakie płyną ze współpracy z firmą windykacyjną.

współpraca z firmą windykacyjną
payhelp small logo

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na sprawne odzyskiwanie długów i zaległych płatności od partnerów biznesowych jest przekazanie wierzytelności do profesjonalnej firmy windykacyjnej. Nie warto jednak z tym zwlekać zbyt długo – jak pokazują statystyki, szanse na odzyskanie należności są najwyższe przed upływem 3-4 miesięcy od daty wystąpienia zadłużenia.

Payhelp, jako profesjonalna firma windykacyjna, stara się być partnerem biznesowym dla każdego Klienta, poprzez skuteczne odzyskiwanie długów wynikających z nieopłaconych faktur, pomagając tym samym utrzymać płynność finansową Przedsiębiorcom. Ma to szczególnie duże znaczenie dla mikro i małych firm, których właściciele zazwyczaj zakładają odgórnie, że nie stać ich na skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii windykacyjnej. Nasza platforma online powstała między innymi po to, aby zaoferować firmom z sektora MŚP możliwość przekazania specjalistom Payhelp przeterminowanych należności do skutecznej windykacji w przystępnej cenie i na atrakcyjnych warunkach.

Wysoka skuteczność profesjonalnych windykatorów

Ogromna różnica w efektywności działań windykacyjnych, podejmowanych przez przeciętnego polskiego Przedsiębiorcę w porównaniu do profesjonalnej firmy windykacyjnej, wynika przede wszystkim z podejścia do procesu windykacji. W większości przypadków właściciele firm oraz zatrudniane w nich osoby po prostu nie posiadają odpowiednich kwalifikacji, by prowadzić z Dłużnikiem skuteczne negocjacje w zakresie zwrotu długu. Potrzebne jest do tego doskonałe przygotowanie merytoryczne, perfekcyjna znajomość obowiązujących przepisów prawa oraz umiejętność jasnego określenia granic możliwych ustępstw na rzecz Dłużnika i konsekwentne wprowadzanie w życie sankcji w przypadku, gdy Dłużnik nadal uchyla się od zapłaty.

W Payhelp znakomita większość przekazanych nam do obsługi spraw kończy się jeszcze na etapie windykacji polubownej – aż 73% Dłużników spłaca zaległości, zanim dojdzie do postępowania sądowego. Zresztą nawet w przypadku windykacji sądowej, nasza skuteczność jest bardzo wysoka i sięga 83% efektywnie odzyskanych zaległości. Dodajmy, że jedyne koszty, jakie ponosi nasz Klient w sytuacji, gdy sprawa kierowana jest do e-Sądu, to wymagane ustawowo opłaty sądowe, które ma możliwość uregulować za pośrednictwem platformy. Po odzyskaniu długu, Klient zobowiązany jest opłacić prowizję za usługę Payhelp, która wynosi jedynie 11,9% od odzyskanej kwoty brutto z faktury na etapie polubownym lub 17,9% na etapie sądowym.

Sprawna obsługa i pełna informacja o podejmowanych działaniach

Nasi specjaliści działają sprawnie i efektywnie, dzięki czemu w terminie maksymalnie do 30 dni od wprowadzenia do panelu online faktury, skutecznie odzyskujemy należności już z około 30% spraw przekazanych do obsługi w Payhelp. Ponadto każdy nasz klient zawsze wie, na jakim etapie znajdują się wszystkie przekazane do obsługi zaległości – pełna informacja o działaniach podjętych w danej sprawie jest dostępna z poziomu intuicyjnej, łatwej w obsłudze aplikacji online, z której przedsiębiorcy mogą korzystać 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Dbałość o dobre relacje z kontrahentem

Wszystkie podejmowane w Payhelp działania windykacyjne są prowadzone etycznie i z zachowaniem najwyższych standardów obsługi oraz zgodnie z zasadami Dobrych Praktyk Windykacyjnych. Zapewniamy utrzymanie dobrych relacji z niesolidnym Kontrahentem, ponieważ zawsze wypracowujemy rozwiązanie satysfakcjonujące dla obu stron, a do każdego Dłużnika i jego problemu podchodzimy indywidualnie. Windykacja jest dla nas przede wszystkim efektywną negocjacją, aby osiągnąć szybki i zadowalający kompromis dla obu stron.

Działamy zgodnie z hasłem „nie proś się o swoje” i uważamy, że nie ma żadnego wstydu w tym, by wymagać od Dłużnika należnych dla wierzyciela pieniędzy. W ten sposób edukujemy przedsiębiorców i walczymy z powszechnym w polskim środowisku biznesowym cichym przyzwoleniem na niepłacenie za zobowiązania lub odraczanie terminu zapłaty w nieskończoność. Z praktyki wiemy, że duże firmy niejednokrotnie liczą na to, że mały podwykonawca nie będzie walczył o należne mu pieniądze, a faktura się w związku z tym przedawni – nigdy nie dopuszczamy do takiej sytuacji w odniesieniu do powierzonych nam spraw. Rekomendujemy działania, które należy podjąć, ale ostateczna decyzja zawsze należy do Klienta.

Opłacalność windykacji

W przypadku nieskuteczności działań polubownych (co się zdarza w mniej więcej ¼ przypadków) rekomendujemy podjęcie działań sądowych, w których także możemy się pochwalić bardzo wysoką skutecznością. A co najważniejsze, nigdy nie zostawiamy Klienta samego z problemem, ponieważ po akceptacji ze strony zleceniodawcy, nasi prawnicy skierują sprawę do e-Sądu, przygotowując indywidualny pozew. Każda sprawa na etapie e-Sądu jest przez nas wnikliwie analizowana, jesteśmy też w stałym kontakcie z Klientem, aby otrzymać od niego odpowiednie dowody i dokumenty.

Przekazanie windykacji zaległych płatności do Payhelp to rozwiązanie bardzo opłacalne, ponieważ:

 • koszty naszych działań są naprawdę niskie w porównaniu do nakładów finansowych i czasowych, jakie musiałby podjąć Przedsiębiorca, gdyby chciał odzyskać wierzytelność samodzielnie;
 • oszczędzamy naszym Klientom stresu i frustracji związanych z próbami odzyskania długu, a dzięki temu, że jesteśmy zewnętrzną firmą windykacyjną z wieloletnim doświadczeniem, w negocjacjach prowadzonych przez nas Dłużnik nie może się powoływać na argumenty emocjonalne – zawsze rozmawiamy o konkretach i wypracowujemy ugodę możliwie najbardziej satysfakcjonującą dla naszego Klienta;
 • kwota prowizji pobierana przez nas po odzyskaniu długu może zostać wliczona w koszty prowadzenia firmy;
 • nasza platforma automatycznie nalicza odsetki za zwłokę w płatności, dzięki czemu od Dłużnika odzyskujemy pełną kwotę należności wraz z kosztami dodatkowymi;
 • nigdy nie dopuszczamy do przedawnienia długów – po uprzedniej zgodzie Klienta, uzyskujemy na etapie sądowym nakaz zapłaty z klauzulą wykonalności, dzięki czemu bieg przedawnienia zostaje skutecznie przerwany, a Dłużnik nie może się uchylać od płatności w nieskończoność;
 • konto na platformie Payhelp jest całkowicie bezpłatne, bezpłatne jest również dodanie faktury do obsługi – nie pobieramy żadnych opłat abonamentowych czy manipulacyjnych. Jedyne koszty, jakie ponosi nasz Klient, to prowizja od realnie odzyskanej kwoty zaległości, bo w Payhelp rozliczasz się jedynie za skuteczną windykację.

Usługi online cieszą się coraz większym zainteresowaniem – nie tylko wśród zwykłych konsumentów, którzy dzięki pandemii COVID-19 przekonali się, jak wygodne jest robienie zakupów przez Internet. Również Przedsiębiorcy coraz chętniej załatwiają swoje sprawy bez wychodzenia z domu czy biura, ponieważ jest to bardzo wygodna alternatywa, zwłaszcza dla małych firm, w których większością spraw zajmuje się zwykle sam właściciel. Windykacja online w Payhelp to szybkie i skuteczne odzyskiwanie należności bez konieczności osobistego zaangażowania w proces ze strony Przedsiębiorcy.

Twój biznes tonie w nieodzyskanych długach? Nie proś się o swoje, przekaż sprawę profesjonalistom i odzyskaj finansową płynność z Payhelp!

Zaznacz aby ocenić ten wpis
[Wszystkie: 5 Średnia: 3.4]

Jakich informacji szukasz?

Możemy Ci pomóc

KONTAKT

Masz pytania dotyczące usługi Payhelp?
Chętnie odpowiemy. Napisz do nas:

Napisz swoje pytanie i podaj swój e-mail w formularzu.

  Podaj numer telefonu - oddzwonimy

  Administratorem Pani/Pana danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest właściciel platformy internetowej Payhelp - BEST S.A. z siedzibą w Gdyni przy ul. Łużyckiej 8a. Podane przez Panią/Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi Pani/Pana zgłoszenia. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych

  Załóż darmowe konto